Pogadanki i prelekcje skierowane są do uczniów i uczennic szkół podstawowych powiatu gorlickiego. Realizowane są na terenie szkół.

Aktualna oferta pogadanek, prelekcji:

  • Prelekcja pod nazwą: „Skuteczne rozwiązywanie konfliktów”, skierowana jest do uczniów/uczennic klas  IV – VI. Uczniowie/uczennice, którzy wezmą udział w prelekcji zdobędą wiedze na temat konfliktów, ich źródeł oraz konsekwencji. Dzieci zapoznają się ze strategiami oraz etapami rozwiązywania konfliktów.
  • Prelekcja pod nazwą: „Cyberprzemoc- zagrożenia związane z korzystaniem z sieci”, skierowana jest do uczniów/uczennic  klas VI – VIII. Uczniowie/uczennice poznają zjawisko cyberprzemocy, formy i konsekwencje prawne związane z cyberprzemocą. Dzieci pogłębią wiedze na temat zasad bezpiecznego korzystania z Internetu oraz mediów społecznościowych.
  • Prelekcja pod nazwą: „Przeciwdziałanie agresji i przemocy w klasie”, skierowana jest do uczniów/uczennic klas IV – VI. Podczas zajęć uczniowie zdobędą wiedzę na temat zjawiska przemocy i agresji, poznają charakterystykę osoby doznającej oraz stosującej przemoc a także zdobędą informację jak przeciwdziałać zachowaniom agresywnym i przemocowym. Dzieci zapoznają się również z powszechnie znanymi mitami dotyczącymi agresji i przemocy.

Każda z prelekcji trwa 2 godziny lekcyjne, zajęcia mają formę pogadanki połączonej z elementami warsztatowymi.

W razie zainteresowania przeprowadzeniem jednej lub kilku prelekcji w Państwa szkole prosimy o kontakt telefoniczny.

Skip to content